על העמותה

חזון העמותה: כל ניצול שואה חי בכבוד וברווחה!

עמותת אביב לניצולי השואה נוסדה בשנת 2007 במטרה להבטיח את מיצוי זכויותיהם של ניצולי השואה בישראל. מייסדת העמותה, עו"ד אביבה סילברמן, פועלת מזה 25 שנה לקידום זכויות ניצולי השואה, מתוך תחושת שליחות עמוקה ורצון להוביל למהפך בתודעה הציבורית בכל מה שנוגע לזכויות ניצולי השואה.

מאז הקמתה, פועלת העמותה להפצת והנגשת מידע מקצועי בנושא זכויות ניצולי השואה בכל דרך אפשרית. העמותה מעניקה סיוע  אישי לניצולי השואה במיצוי זכויותיהם ללא כל תשלום מצידם, ומלווה אותם לאורך כל התהליך ועד למימוש מלא של כל זכויותיהם, על מנת להבטיח להם ביטחון כלכלי לכל ימי חייהם וחיים בכבוד וברווחה.

בנוסף, העמותה פועלת מול רשויות השלטון וגופים ציבוריים במטרה לקדם, לשפר ולייעל את הטיפול בנושא זכויות ניצולי השואה ומימושם.

צוות העמותה מומחה במכלול זכויות ניצולי השואה בארץ ובחו"ל והעמותה עושה מאמצים רבים להנגשת הידע שברשותה לכלל הציבור בכל דרך אפשרית:  העמותה מפיצה עלוני זכויות לניצולי שואה ולאנשי מקצוע ואתר האינטרנט של העמותה מנגיש בצורה פשוטה וברורה את נושא זכויות ניצולי השואה. בנוסף, העמותה הכשירה אלפי אנשי מקצוע ומתנדבים הפועלים למען מיצוי זכויות ניצולי השואה וצוות העמותה מעביר הרצאות והדרכות בנושא עדכונים בזכויות ניצולי שואה בכל רחבי הארץ.

העמותה מעניקה לניצולי השואה ולבני משפחותיהם סיוע וייעוץ אישי במיצוי זכויות בכמה דרכים:

  • קו ייעוץ טלפוני – יועצי הזכויות של העמותה נותנים ייעוץ וסיוע אישי במיצוי זכויות לאלפי ניצולי שואה בכל שנה באמצעות קו הייעוץ הטלפוני ללא תשלום.
  • מיזם "נקודות זכות" (יעוץ אישי בקהילה), שהוקם יחד יחד עם אשל-ג'וינט ישראל בשנת 2014 ופועל כיום ובשיתוף רשויות מקומיות בבכל רחבי הארץ. בנקודות הזכות בהן ניתן יעוץ וסיוע מקצועי ופרטני של עו"ד מומחה בזכויות לניצולי שואה המלווה את ניצולי השואה לאורך כל התהליך עד לסיום מימוש הזכויות המגיעות להם.
  • מיזם  "סיוע לניצולי שואה מרותקי בית" – במסגרתו ניתן סיוע לניצולי שואה מרותקי בית, על ידי מתנדבים הפועלים כ"שליחי זכויות". הם מבקרים בבתיהם של ניצולי שואה המרותקים לביתם ומסייעים להם למצות את מכלול הזכויות המגיעות להם על פי חוק, בארץ ובחו"ל, בהנחיה מקצועית צמודה של עו"ד מהעמותה. במסגרת המיזם עורכת העמותה ימי מיצוי זכויות במקומות בהם מתכנסים ניצולי שואה כגון: מרכזי יום, מועדונים, בתי אבות ועוד. ניצולי השואה נפגשים עם עורכי דין מעמותת אביב לניצולי השואה, המסייעים להם בזיהוי זכויותיהם וכן מילוי טפסים ובקשות לצורך קבלת הזכויות וההטבות המגיעות להם בארץ ובחו"ל.  

במהלך שנות פעילותה, העמותה העניקה ייעוץ ליותר מ-60 אלף ניצולי שואה וסייעה בידם להשיג הטבות וקצבאות בסך של מעל ל-350 מיליון שקלים! מאות ניצולי שואה זכו לשפר את חייהם ולקבל את הזכויות המגיעות להם בזכות ולא בחסד, על מנת שלא יצטרכו להיות תלויים בחסדי ילדיהם או בתרומות הקהילה.

שירותי העמותה בקהילה ניתנים בחינם וללא קבלת תמורה, מתוך אמונה כי ניצולי השואה זכאים לקבל את מלוא זכויותיהם מבלי שייגבו מהם תשלום, עמלה או "דמי חבר".

עבור ניצול שואה זה מיצוי הזכות – עבורנו זו שליחות!

מכתבי תודה