רנטה ע"פ קרן סעיף 2 של ועידת התביעות

רנטה חודשית המשולמת לניצולי שואה אחת לשלושה חודשים, ע"י ועידת התביעות בהתאם לקריטריונים שנקבעו ע"י ממשלת גרמניה. ניצולי שואה המקבלים רנטה זו והנם תושבי ואזרחי מדינת ישראל, זכאים לתשלום נוסף מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ולהטבות נוספות.
לתשומת לבכם – ניצול שואה אשר הינו תושב ואזרח ישראל המקבל רנטת קרן סע' 2 ואינו מקבל כל תוספת תשלום או הטבות מהרשות לזכויות ניצולי השואה, נדרש להגיש בקשה לקבלת ההטבות.

תנאי זכאות

ניצול אשר מתקיימים בו אחד או יותר מהתנאים הבאים:
1. שהה 3 חודשים לפחות במחנה ריכוז, או במחנה עבודה ליהודים.
2. שהה 3 חודשים ויותר בגטו כפי שהוגדר על ידי ממשלת גרמניה.
שימו לב – בשנים האחרונות הוכרו עשרות ערים ברומניה ובבולגריה כגטאות פתוחים.
3. חי בסתר לפחות 4 חודשים בתנאים לא אנושיים, ללא גישה לעולם החיצון, בשטחים שכבשו הנאצים או בשטחי מדינות בעלות הברית של הנאצים.
5. חיו 4 חודשים לפחות בצורה לא חוקית בזהות בדויה, או עם מסמכים מזוייפים, בתנאים לא אנושיים בשטחים שכבשו הנאצים או בשטחי מדינות בעלות הברית של הנאצים.
7. היה במשך 6 חודשים לפחות במחנה עבודה באזור הגבול האוסטרו-הונגרי (Alpen festung או במכרות הנחושת בבור סרביה או במחנה ל"בני ערובה" יהודיים באוסטרייה Judenlager או strasshof Komplex).
8. שירת לפחות 6 חודשים במחנות לעבודות כפייה ברומניה (לפי קריטריונים מוגבלים), ברפובליקה הצ'כית, סלובקיה, יגוסלביה לשעבר, לוב, מחנה סימוביט בבולגריה, ו-Ferramonti di Tarsia באיטליה.
9. שירת 6 חודשים לפחות במחנה עבודה מוכר בבולגריה.
10. היה לפחות 6 חודשים במחנות עבודה מסוימים בטוניסיה, מרוקו או אלג'יריה.
ובנוסף מקיים את התנאים המצטברים הבאים:
1. הכנסתו לשנה איננה עולה על 49,850$ ליחיד ואשר שווי נכסיו נטו אינו גבוה יותר מ-900,020$, או שווה ערך, לפי שער החליפין המקומי.
שימו לב – התשלומים להלן אינם נחשבים כהכנסה: קצבאות ממשלתיות, פנסיה, תכניות פרישה של פנסיה, פנסיית נכות או מביטוח וגמל. מגבלת הנכסים אינה כוללת את מקום הדיור העיקרי. 
2. איננו מקבל קצבה מממשלת גרמניה במסגרת ה-BEG.
3. אינו מקבל פיצוי לפי חוק נכי רדיפות הנאצים (תשי"ז-1957).
4. לא קיבל יותר מ35,000 מרקים בפיצויים קודמים.
לתשומת לבכם – רשאים להגיש בקשה גם אזרחי מערב אירופה אשר לא קיבלו פיצוי מגרמניה ועומדים בכל הקריטריונים – למשל מי שהיה במסתור בצרפת וכן אזרחי יוון שנרדפו על ידי הנאצים והולנדים שהיו במחנה או בגטו.
 לחץ כאן– לרשימה המפרטת את המחנות שמוכרים על ידי משרד האוצר הגרמני.
 לחץ כאן– לרשימה המפרטת את הגטאות שמוכרים על ידי משרד האוצר הגרמני.
לטיפ לניצולים ששהו במחנות או גטאות לחץ כאן