סיעוד – 9 שעות נוספות

טיפול סיעודי של 9 שעות סיעוד שבועיות הממומנות על ידי הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל


תנאי זכאות


ניצול שואה:


1.מי שחיו תחת הכיבוש הנאצי בתקופת מלחמת העולם השנייה ועברו את התקופה בגטאות, מחנות ריכוז או במסתור, תוך סיכון חיים או שחיו בארצות שהיו גרורותיה של גרמניה הנאצית כמו רומניה, צרפת, איטליה והונגריה וסבלו מרדיפות הנאצים, וכן מי שברחו משטח הכיבוש: מגרמניה החל מ-1933, מאוסטריה החל מ-1938, ומיתר הארצות מפרוץ המלחמה והכיבוש עד ליום 8.5.1945.
לתשומת לבכם- כי כל מי שקיבל פיצוי כלשהו כניצול שואה זכאי להטבה זו ( כולל ניצולים ממרוקו , אלג'יר ועירק).

2. מי שהוגדר כסיעודי לפי רמות התלות 4, 5, ו-6, וכן מי שהוגדר ברמת תלות 3 בניקוד 6 (ע"פ הרפורמה החדשה של ביטוח לאומי שהונהגה בנובמבר 2018).
לתשומת לבכם - מבחן ההכנסה הקובע בהטבה זו בלבד : לפי הקריטריונים של הביטוח הלאומי ולא לפי תקרת ההכנסה מטעם הקרן לרווחה, כך שמי שזכאי למחצית השעות בשל הכנסות גבוהות לא יהיה זכאי לתוספת 9 השעות מהקרן לרווחה. תקרת ההכנסה לפי חוק סיעוד ניתן לבדוק במוסד לביטוח לאומי.

3.מי שזכאי לקצבת שר"מ (שירותים מיוחדים) בהיקף 105% או 175% – או זכאי לשעות "עזרה לזולת" מטעם משרד הביטחון בהיקף 66 שעות חודשיות לפחות.
לתשומת לבכם- לאחרונה הוחלט, כי ההטבה של תוספת 9 ש"ש לשעות הסיעוד תנתן באופן אוטומטי למי שהוגדר ע"י המוסד לביטוח לאומי כזכאי לגמלת סיעוד מקסימאלית כמפורט בס' 2 לעיל.
 מעכשיו, כל ניצולי השואה המקבלים גימלת סיעוד, וזכאים לתוספת 9 ש"ש יקבלו את התוספת ללא צורך בהגשת בקשה.
 לעיון בהנחיות שנשלחו לכל ספקי הסיעוד בנושא זה - ראו תחת "טפסים"
כפי שצויין לעיל, האפשרות לקבלת תוספת 9 ש"ש אפשרית גם במקרים של מי שמקבל שעות סיעוד במסגרת "שירותים מיוחדים" בהיקף של 105% או 175%(שעות סיעוד בעקבות נכות הוכרה בביטוח לאומי לפני גיל זכאות לקיצבת זיקנה) או במסגרת שעות סיעוד של משרד הבטחון- 66 שעות חודשיות לפחות.
בשני המקרים הללו, שמות הניצולים אינם מועברים לקרן רווחה ויש צורך בהגשת בקשה לצורך קבלת ההטבה של 9 ש"ש.
יש לשים לב, שבמקרים אלו, אין את מבחן ההכנסה של ביטוח לאומי, עליו נסמכו לצורך אישור תוספת 9 ש"ש, ולכן במקרים אלו, יש להגיש גם את הטופס המתייחס להכנסות.
לקבלת טופס ההכנסות- ראו תחת "טפסים".

התגמול


9 שעות סיעוד נוספות בשבוע בפועל לניצולים המקבלים שעות סיעוד מביטוח לאומי בפועל. תגמול זה ניתן לניצולי שואה שמקבלים את שעות הסיעוד השבועיות בפועל מהביטוח הלאומי על ידי חברת סיעוד.

9 שעות סיעוד נוספות בשבוע בכסף לניצולים המקבלים שעות סיעוד מביטוח לאומי כגמלה.תגמול זה ניתן לניצולי שואה המקבלים גמלה בכסף מהביטוח הלאומי.

למי פונים


לקבלת 9 שעות סיעוד נוספות בכסף:
ועידת התביעות
רח' קרליבך 25, תל אביב
טל: 03-5194400 פקס: 03-6241056
אתר האינטרנט: www.claimscon.org

לקבלת 9 שעות סיעוד נוספות בפועל:
הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל
אתר האינטרנט: www.k-shoa.org
דוא"ל לפניות הציבור info@k-shoa.org
סניף תל אביב:
המשרדים עברו לכתובתם החדשה:
רחוב המלאכה 3 (בית ויקטוריה)
קומה 1 תל אביב
מען למשלוח דואר: ת.ד. 7197
תל-אביב 64734‏
טל': 03-6090866
פקס: 03-6968294