לסיוע ללא תשלום   5711* info@avivshoa.co.il

לסיוע ללא תשלום 5711*  info@avivshoa.co.il

עבודה לנשמה

עבודה לנשמההכירו את עו"ד טלי קימלמן יועצת זכויות של עמותת אביב לניצולי השואה בצפון, תושבת חיפה. טלי מפעילה את נקודת הזכות העל אזורית בחיפה, בשיתוף שילה ואת נקודת הזכות העל אזורית בקרית ים בשיתוף עיריית קרית ים והקרן לרווחת נפגעי השואה. (בתמונה עם ניצולת שואה ביום מיצוי זכויות בקיבוץ ברעם),

"הסיוע לניצולי שואה הוא נושא הקרוב מאוד לליבי מגיל מאוד צעיר", מספרת טלי, "זו עבודה לנשמה שאני מבצעת מתוך תחושת שליחות עמוקה. אני אוהבת את המפגש עם ניצולי השואה וכל מקרה שמסתיים בהצלחה משמח אותי מאוד. כאשר אני מסייעת לניצול שואה לקבל את זכויותיו, מעבר להיבט הכלכלי, הוא חש שלראשונה מכירים בסבל שעבר ושנעשה עמו צדק".

טלי סייעה עד כה לעשרות רבות של ניצולי שואה לקבל את זכויותיהם ולשפר את חייהם, אחת מהם היא חנה, ניצולת שואה בת 91 שסיפורה נגע לליבה של טלי במיוחד. חנה שמעולם לא קיבלה זכויות של ניצולת שואה נזקקה לטיפול סיעודי ובני משפחתה פנו לקרן לרווחת נפגעי השואה וביקשו עבורה 9 שעות סיעוד המגיעות לניצולי שואה, אך נענו בשלילה משום שחנה אינה מוכרת כניצולת שואה. הם פנו לנקודת הזכות בקרית ים ונפגשו עם עו"ד טלי קימלמן שסייעה להם בהגשת בקשה לקצבה חודשית מהרשות לזכויות ניצולי השואה. "בשל גילה המתקדם של חנה ומצבה הבריאותי הקשה , ביקשנו לזרז את התהליכים מול האוצר, ואכן הבקשה אושרה תוך חודש אחד וכיום חנה מקבלת קצבה חודשית בסך 2,308 ₪ וכן 9 שעות סיעוד מהקרן לרווחת נפגעי השואה. אני שמחה שהיתה לי הזכות לסייע לה לקבל את הזכויות המגיעות לה ולשפר את חייה".

חזרה לניוזלטר לחץ כאן…

Call Now

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן