מגייסים ניצולים

עמותת אביב לניצולי השואה 'מגייסת' ניצולים בשיתוף אתר מימונה

בקמפיין שעלה באתר מימונה קוראת עמותת אביב לניצולי השואה לציבור להפנות ניצולי שואה לעמותה, אשר תעניק להם סיוע מקצועי במיצוי זכויותיהם – ללא כל תשלום. הקמפיין ילווה במודעות ושילוט חוצות.

 

בימים כתיקונם, אתר "מימונה" הינו פלטפורמת מימון המונים אינטרנטית. אבל קמפיין הגיוס שהעלתה היום באתר עמותת אביב לניצולי השואה. הוא הראשון שלא מבקש לגייס כסף: הוא מבקש 'לגייס' ניצולי שואה.

באמצעות הפלטפורמה של האתר ניתן, החל מהשבוע, להפנות ניצולי שואה לקבלת סיוע מהעמותה, המתמחה במיצוי זכויות ניצולי השואה. הקמפיין קורא לציבור להיכנס לאתר, ובאמצעות מספר שאלות פשוטות להעביר פרטים של ניצול שואה קרוב, והעמותה מתחייבת להגיע לאותו ניצול שואה, לוודא כי הוא מקבל את כל זכויותיו בארץ ובחו"ל, ובמידה שלא – לסייע לו להגיש את הטפסים הנדרשים בכדי לקבל את מלוא זכויותיו. כל הסיוע המקצועי – של עורכי הדין ושל מתנדבי העמותה – ניתן ללא כל תשלום. קמפיין גיוס הניצולים ילווה במודעות ושלטי חוצות ברחבי הארץ, בו ייקרא הציבור לחפש בגוגל "מגייסים ניצולים באתר מימונה". בנוסף, בערב יום השואה תערוך העמותה את "המצעד למען החיים" (11.4, 17:00, רחבת הבימה בת"א), בו מוזמן הציבור לצעוד לצד ניצולי השואה.

למעבר לדף הפרויקט "מגייסים ניצולים באתר מימונה", לחצו כאן

עו"ד אביבה סילבמן, מנכ"לית מייסדת עמותת אביב לניצולי השואה: "כרבע מניצולי השואה חיים בעוני, ומעל למחצית מהם אינם מודעים לזכויות והטבות להן הם זכאים, ושמימושן יכול להוות את ההבדל בין עוני ובין חיים בכבוד וברווחה. במהלך עשור של פעילות הצלחנו להגיע ולהעניק סיוע ליותר מ-60 אלף ניצולי שואה, אשר קיבלו זכויות בשווי כולל של למעלה מ-350 מיליון ₪, אך אם לא נתגייס כחברה לא נצליח להגיע לכולם. זהו המאמץ האחרון לאתר ניצולי שואה ולוודא שהם מקבלים את כל הזכויות וההטבות המגיעות להם על פי חוק. כל אחד מאיתנו מכיר ופוגש ניצולי שואה, בין אם בתוך המשפחה, או השכן ממול, או המטופל במרפאה. כל שצריך הוא לגשת עוד היום לאותו ניצול שואה, להיכנס לקמפיין, ולהוסיף את פרטיו (שיישארו כמובן חסויים). אנחנו מבטיחים לסייע לכל אחד, במקצועיות, באהבה – ובחינם"

לקבל סיוע במיצוי זכויות ללא תשלום, פנו למוקד הסיוע הטלפוני של עמותת אביב לניצולי השואה: 072-2424404