דבר מייסדת העמותה

אביבה סילברמן

 הקמתי את עמותת "אביב לניצולי השואה" בשנת 2007, מתוך תחושת דחיפות ורצון לתת מענה מיידי לניצולי השואה שלא קיבלו את מכלול הזכויות המגיעות להם על פי חוק, בשל חוסר מודעות, אטימות ממסדית וחסמים בירוקרטיים.

אינני דור שני או שלישי לניצולי שואה. למצוקת ניצולי השואה נחשפתי לראשונה כאשר התנדבתי כסטודנטית למשפטים בבית אבות ותרגמתי מסמכים לגרמנית עבור ניצולי השואה. אז הבנתי עד כמה הנושא סבוך ובעייתי ומתוך רצון לסייע, למדתי לעומק את מכלול הזכויות לניצולי השואה בארץ ובעולם. בהמשך דרכי המקצועית עסקתי בתחום וסייעתי למאות ניצולי השואה לקבל את זכויותיהם.  חשתי תסכול רב לאור חוסר המודעות הציבורית לנושא זכויות ניצולי השואה והחלטתי לעשות מעשה. כך נולדה עמותת אביב לניצולי השואה.

בתחילת הדרך, בתקופה בה העמותה פעלה מסלון ביתי, לא שיערתי עד כמה העמותה תצמח ותתפתח. היום העמותה מפעילה צוות של מומחים לזכויות ניצולי שואה ומערך מתנדבים אשר נותנים מענה מקצועי לניצולי שואה בכל רחבי הארץ ופועלים לפרסום והפצת ידע תחום הזכויות.

אני מביטה אחורה על ההישגים המשמעותיים של העמותה בסיוע בהשגת קצבאות והטבות בסך של למעלה מ-350 מיליון שקלים ל-60,000 ניצולי שואה וכולי מלאת שמחה וסיפוק, אך הזמן דוחק והמלאכה עדיין מרובה, לכן אנו ממשיכים להתרחב ולפעול בכל רחבי הארץ במטרה להגיע לכל ניצולי השואה ולהגשים את חזון העמותה – כל ניצול שואה יחיה בכבוד וברווחה.

 זו השליחות שלנו!

שלכם, עו"ד אביבה סילברמן, מייסדת העמותה.

מכתבי תודה