על העמותה

 כל ניצול שואה חי בכבוד וברווחה!

עמותת אביב לניצולי השואה נוסדה בשנת 2007 במטרה להבטיח את מיצוי זכויותיהם של ניצולי השואה בישראל. מנכ"לית ומייסדת העמותה, עו"ד אביבה סילברמן, פועלת מזה 20 שנה לקידום הנושא, מתוך תחושת שליחות עמוקה ורצון להוביל למהפך בתודעה הציבורית בכל מה שנוגע לזכויות ניצולי השואה.

מאז הקמתה, פועלת העמותה להפצת והנגשת המידע בנושא זכויות ניצולי השואה בכל דרך אפשרית. העמותה מעניקה יעוץ וליווי אישי לניצולי השואה בנושא מיצוי זכויות ללא כל תשלום, וזאת במטרה לסייע לניצולי השואה לקבל את הזכויות המגיעות להם על פי חוק ולהבטיח שיפור משמעותי במצבם הכלכלי.

 

בנוסף, העמותה פועלת מול רשויות השלטון וגופים ציבוריים במטרה לקדם, לשפר ולייעל את הטיפול בנושא זכויות ניצולי השואה ומימושם.

העמותה הנה הגוף היחיד בארץ המתמחה בנושא מכלול זכויות ניצולי השואה מכל הגורמים בארץ ובחו"ל ולכן העמותה עושה מאמצים רבים להנגיש את הידע שברשותה לכלל הציבור בכל דרך אפשרית . העמותה מפעילה קו ייעוץ טלפוני המעניק סיוע לאלפי ניצולי שואה ובני משפחותיהם בנושא זכויות ללא תשלום. העמותה הקימה אתר אינטרנט והפיצה חוברות הדרכה וזכויות למאות אנשי מקצוע. העמותה הכשירה אלפי אנשי מקצוע ומתנדבים הפועלים למען מיצוי זכויות וכן מעבירה הרצאות והדרכות בנושא עדכונים בזכויות ניצולי שואה בכל רחבי הארץ.

בשנת 2014 יצא לדרך מיזם "נקודות זכות" (יעוץ אישי בקהילה), יחד עם אשל-ג'וינט ישראל ובשיתוף רשויות מקומיות ברחבי הארץ. במסגרת מיזם זה פועלות כיום 18 "נקודות זכות" בערים שונות ברחבי הארץ, בהן ניתן יעוץ וסיוע מקצועי ופרטני של עו"ד מומחה בזכויות לניצולי שואה המלווה את ניצולי השואה לאורך כל התהליך עד לסיום מימוש הזכויות המגיעות להם. 

במטרה להנגיש את הסיוע במיצוי זכויות לניצולי שואה בכל רחבי הארץ, מפעילה העמותה יחד עם אשל-ג'ינט ישראל גם את המיזמים "סיוע לניצולי שואה מרותקי בית" ו"ימי מיצוי זכויות". במסגרת מיזם "סיוע לניצולי שואה מרותקי בית, מפעילה העמותה מתנדבים הפועלים כ"שליחי זכויות", הם מבקרים בבתיהם של ניצולי שואה המרותקים לביתם ומסייעים להם למצות את מכלול הזכויות המגיעות להם על פי חוק, בארץ ובחו"ל, בהנחיה מקצועית צמודה של עו"ד מהעמותה.

מיזם "ימי מיצוי זכויות", מציע פעילות יזומה ומאורגנת מראש למיצוי זכויות לניצולי שואה במקומות בהם מתכנסים ניצולי שואה כגון: מרכזי יום, מועדונים, בתי אבות ועוד. ניצולי השואה נפגשים עם עורכי דין מעמותת אביב לניצולי השואה, המסייעים להם בזיהוי זכויותיהם וכן מילוי טפסים ובקשות לצורך קבלת הזכויות וההטבות המגיעות להם בארץ ובחו"ל.  

במהלך שנות פעילותה, העמותה העניקה ייעוץ ליותר מ-60 אלף ניצולי שואה וסייעה בידם להשיג הטבות וקצבאות בסך של מעל ל-350 מיליון שקלים! מאות ניצולי שואה זכו לשפר את חייהם ולקבל את הזכויות המגיעות להם בזכות ולא בחסד, על מנת שלא יצטרכו להיות תלויים בחסדי ילדיהם או בתרומות הקהילה.

שירותי העמותה בקהילה ניתנים בחינם וללא קבלת תמורה, מתוך אמונה כי ניצולי השואה זכאים לקבל את מלוא זכויותיהם מבלי שייגבו מהם תשלום, עמלה או "דמי חבר".

 

עבור ניצול שואה זה מיצוי הזכות - עבורנו זו שליחות!


מכתבי תודה – לצפיה מירבית לחצו על התמונה
מכתבי תודה אביב לניצולי השואה
מכתבי תודה אביב לניצולי השואה
מכתבי תודה אביב לניצולי השואה
מכתבי תודה אביב לניצולי השואה
מכתבי תודה אביב לניצולי השואה
מכתב תודה – אביב לניצולי השואה
מכתב תודה מנילי